Czy content marketing przyciąga nowych klientów?

Czy content marketing przyciąga nowych klientów?

19 listopada 2021 Wyłącz przez admin

Świat reklam coraz bardziej się rozwija. Codziennie docierają do nas setki informacji, promocji czy zachęt do skorzystania z danego produktu bądź usługi. Co zrobić, aby naprawdę przykuć czyjąś uwagę? W tym właśnie pomóc może content marketing. Ale czym on jest?

Czym jest content marketing?
W dobie tak dobrze prosperującej branży marketingu samo słowo pisane może nie wystarczyć, by dotrzeć do potencjalnych klientów. Każdego dnia wszyscy jesteśmy bombardowani ulotkami, bilbordami czy bannerami. Takie reklamy stały się na tyle popularne, że na większość nie zwracamy szczególnej uwagi. Content marketing, czyli marketing treści, skupia się na tym, by docierać do klientów w sposób interesujący dla nich.  Ma on na celu zbudowanie z klientem długotrwałej relacji, która zaowocuje zdobyciem jego zaufania i lojalności. Najczęstsze formy treści content marketingu to:

  • artykuły blogowe,
  • webinaria,
  • podcasty,
  • wideo,
  • poradniki,
  • raporty.

Content marketing, w przeciwieństwie do tradycyjnego marketingu, przyciąga ludzi, a nie im przeszkadza. Treści muszą być wartościowe, przemyślane, mogą być też zabawne lub wzruszające. Chodzi o to, żeby klient był poruszony, chciał wracać, a nawet, żeby sam promował naszą markę.

Content marketing a media społecznościowe
Kto dzisiaj nie korzysta z Facebooka, Youtube lub Instagrama? Media społecznościowe to idealne miejsce na rozwijanie content marketingu. Dlaczego? Samo regularne wstawianie zdjęć z ciekawymi opisami, postów z możliwością dodawania komentarzy, pozwala naszym obserwatorom się zaangażować, a każde ich zaangażowanie to prawdopodobieństwo, że nasza strona zostanie zauważona przez szersze grono odbiorców. Można także korzystać z tak zwanych relacji jak na przykład Instastory. Dzięki nim klienci widzą, że interesujemy się nimi, ich zdaniem, opinią. Jeśli prowadzimy firmę z jakimiś produktami na sprzedaż, ogromnym plusem dziś jest konsultowanie się z potencjalnymi klientami. Samo pokazanie kilku opcji i zapytanie, która im się najbardziej podoba sprawia, że czują się docenieni i chętniej wracają do takiego sprzedawcy. Popularne stało się też opisywanie życia firmy. Jakimi informacjami można się dzielić z obserwatorami?

Content marketing
  • Tym, co aktualnie się dzieje.
  • Czym dziś się firma zajmuje.
  • Jakie mamy plany na najbliższe dni (oczywiście w kwestii pracy).
  • Jak czuje się zespół.

Możliwości jest wiele. Takie działania budują relacje. Pomagają obserwatorom nas poznać i zaufać.

Ma to sens!
Content marketing to lepsza przyszłość dla firmy. Jest to jedna z najtańszych form marketingu – wrzucenie nagrania czy zdjęcia do sieci nic nas nie kosztuje. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na ten rodzaj marketingu dostrzegają jego pozytywne efekty. A co jeśli nie masz czasu na media społecznościowe lub po prostu się w tym nie czujesz? Nic straconego. Zaufaj doświadczonej agencji marketingowej, która wszystkim się zajmie.