Krok po kroku podczas stawiania domu!

Krok po kroku podczas stawiania domu!

22 kwietnia 2018 Wyłącz przez admin

Kiedy zamierz wybudować dom musisz pamiętać, aby znaleźć firmy świadczące odpowiednie usługi. Wiadomo, że budowa domu to nie tylko postawienie murów. Ważne też jest, wykończenie oraz inne prace remontowe i wykończeniowe. Dlatego już wcześniej warto poszukać sprawdzonej firmy, która wykona usługi na najwyższym poziomie. Na początku budowy warto zrobić listę i poszukać najlepszej firmy. Tym bardziej, że teraz firm budowlanych jest bardzo dużo, a wiadomo, że nie każda z nich ma tyle wiedzy i doświadczenia, aby poprawnie wykonać usługi.

O czy powinniśmy pamiętać budując dom?

  1. Działka

Kiedy zamierzamy zacząć budowę domu najpierw powinniśmy poszukać odpowiedniej działki Mogilno. Ważne, aby sprawdzić stan prawny działki, należy zwrócić uwagę też czy na działce są media oraz czy działka posiada drogę dojazdową. Prawidłowo każdą działkę musi wymierzyć geodeta Mogilno, a zmierzone dane powinien umieścić w księdze wieczystej i na odpowiednich mapkach.

  1. Znalezienie firmy budowlanej

Kolejnym krokiem jest znalezienie firmy budowlanej, która zaleje nam fundament oraz postawi mury. Dobrze, jeśli firma ta zajmuje się również kładzeniem dachu, ale jeśli nie, to firma taka powinna oddać budowę w stanie surowym.

  1. Znalezienie dekarza

Jeśli firma remontowa, która stawiała nam mury nie założyła dachu to musimy znaleźć firmę, która wykona takie zlecenie. Dach jest bardzo ważną częścią domu, dlatego ważne, aby był o wykonany solidnie.

  1. Znalezienie dostawcy okien i drzwi i wprawienie ich

Po skończeniu dachy musimy pomyśleć o oknach i drzwiach. Najlepiej, jeśli wszystkie te rzeczy bierzemy od jednego sprzedawcy. Następnie firma powinna nam wprawić okna. Można skorzystać z usług tej samej firmy, która poprzednio stawiała nam mury.

  1. Znalezienie firmy wykończeniowej

Przed znalezieniem firmy wykończeniowej musimy poszukać elektryka, który rozprowadzi prąd, osobę, która rozprowadzi nam media, kogoś, która podłączy nam piec i rozprowadzi ogrzewanie, hydraulika, który podłączy nam wodę. Wszystkie te osoby powinny wykonać swoje zadania sprawnie i dokładnie. Następnie szukamy firmy remontowo – wykończeniowej, która wytynkuje i pomaluje ściany, pokładzie płytki, podłogi i wykończy mieszkanie ,,pod klucz”.