Kuchnie świata popularne w naszych restauracjach

Kuchnie świata popularne w naszych restauracjach

1 sierpnia 2019 Wyłącz przez admin

Kuchnia włoska serwowana jest w polskich restauracjach. Coraz częściej w naszych restauracjach goszczą zagraniczne dania. Wiadomo, że smak niektórych potraw różni się. Jest to spowodowane składnikami, które różnią się. Dowiedz się, jakie dania światowe są najpopularniejsze w naszych restauracjach.

Włoskie dania – pizza Grunwald najpopularniejszym włoskim daniem

Włoska kuchnia jest bardzo popularna w naszych restauracjach. Najpopularniejszym włoskim daniem jest pizza. Je się ją najczęściej w pizzeriach. W każdym mieście znajduje się przynajmniej jedna pizzeria Winogrady. Różnią się one od siebie daniami. W niektórych lokalach serwowana jest tylko pizz, a w innych można zamówić również inne włoskie dnia. Co wyróżniamy wśród innych włoskich dań? Są to również różnego rodzaju makarony. Spaghetti albo carbonara to najpopularniejsze włoskie dania. Oczywiście różnią się one od włoskich potrwa smakiem, ponieważ są robione z innych, polskich składników.

Kuchnia japońska – sushi znane każdemu

Kuchnia japońska również jest coraz bardziej popularna w naszych kraju. Słynie ona ze sushi. W miastach znajdują się restauracje, które serwują sushi, jednak nie jest ich aż tak wiele. Ważne, aby składniki na sushi były świeże i dobrej jakości. Czym jest sushi? Sushi to surowo podane takie składniki jak ryż, glony, warzywa i ryba. Oczywiście ryż jest ugotowany, inne składniki są surowe.

Kuchnia śródziemnomorska – coraz bardziej popularna

Kuchnia Śródziemnomorska to tradycje kulinarne z obszaru Morza Śródziemnego. Do najpopularniejszych dań zaliczamy sałatkę grecką. Najczęściej spożywa się tam owoce morza, ryby oraz warzywa. Do dressingu i do smażenia wykorzystywana jest najczęściej oliwa z oliwek. Do posiłków podaje się najczęściej wino. Kuchnia ta jest lekka i dobrze strawna.

owoce morza czyli świeży ryby krewetki

W naszym kraju jada się jeszcze inne potrawy, które znane są z danych zakamarków świata. Można wyróżnić również kuchnię chińską, amerykańska, niemiecką, meksykańska i wiele innych. Każdy kraj ma dania, z których słynie na całym świecie. A Tobie jaka kuchnia przypadła najbardziej do gustu?