Moskitiery Nakło nad Notecią  – Dobry sposób na owady

Moskitiery Nakło nad Notecią – Dobry sposób na owady

14 kwietnia 2022 Wyłącz przez admin

kochasz lato, ale denerwują Cię komary, osy i inne owady wlatujące do mieszkania? Nic dziwnego. Z tym uczuciem walczy każdy. Jak sobie radzić z tymi małymi nieproszonymi gośćmi? Z pomocą przychodzą moskitiery Nakło nad Notecią. Ile kosztują? Jak się je montuje? Czy są skuteczne? O tym w poniższym artykule.

Moskitiery Nakło nad Notecią – Trochę teorii

Czym są i skąd się wzięły moskitiery Nakło nad Notecią? Moskitiera to specjalna i gęsto pleciona siatka, wykorzystywana jako mechaniczna bariera przed owadami. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od hiszpańskiego słowa „mosquito”, co dosłownie znaczy „komar”. Instalacje z wykorzystaniem takich siatek były już znane od czasów starożytności. Jednak na popularności zyskały dopiero  w osiemnastym wieku. Dziś wykonuje się je z trwałych materiałów, takich jak włókno szklane czy PCV. Dawniej wykonywano je głownie z bawełny, a w późniejszych latach także z nylonu i poliestru. Czy są skuteczne? Ponieważ tkaniny mają drobne oczka fizycznie blokują insekty, nie pozwalając im wlecieć do pomieszczenia. Moskitiery mogą być stosowane jako zasłony czy baldachimy, ale najczęściej zakłada się je na okna i drzwi. Ich zaletą jest fakt, iż nie muszą być montowane na stałe. Właśnie, jak je zamontować?

moskitiery Gniezno

Jak się montuje moskitiery Gniezno?

Montaż moskitiery Gniezno jest możliwy w oknach i drzwiach o dowolnych rozmiarach i nie wymaga modyfikacji czy ingerencji w stolarkę okienną. Nie wymaga, choć jeśli ktoś chce, można użyć do tego wiertarki. Wtedy po prostu przywierca się ramkę lub jej zawiasy do ramy czy wnęki okna. Tak przymocowana siatka jest bardzo stabilna i wytrzymała. Ale jest także drugi sposób – zamontowanie na specjalne zaczepy. Można w każdej chwili je założyć i zdjąć, bez potrzeby ingerowania w ciągłość ramy czy innych elementów. Delikatne siatki chroniące pomieszczenia przed owadami i insektami to dobry sposób na zabezpieczenie otwartych okien. Sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w szpitalach, restauracjach czy zakładach przetwórstwa spożywczego i tym podobnych.

Ile kosztuje moskitiera?

Cena takiej moskitiery jest zależna od naszych potrzeb. Dlaczego? Ponieważ możemy kupić samą siatkę lub komplet ze stelażem i zaczepami. Montaż powinien być darmowy. Mówiąc ogólnie, koszt to zwykle około kilkudziesięciu złotych. Istotne jest także to, jak dużo moskitier potrzebujemy.