Nabycie sprzętu medycznego – skorzystaj z refundacji NFZ!

Nabycie sprzętu medycznego – skorzystaj z refundacji NFZ!

7 czerwca 2019 Wyłącz przez admin

Wiele osób zmaga się urazami kończyn dolnych, górnych i kręgosłupa. W takich przypadkach niezbędne jest korzystanie ze sprzętu medycznego. Sprzętu takiego potrzebują również osoby, które przeszły operacje, czy muszą odbywać rehabilitacje. Wiele osób zastanawia się, gdzie znaleźć sprzęt ortopedyczny oraz czy trzeba go kupować, czy jest opcja jego wynajmu. Dowiedz się przydatnych informacji związanych z nabyciem sprzętu medycznego.

Kupno sprzętu medycznego – co zamiast tego?

Wiele osób nie stać na kupno nowego sprzętu medycznego. Tym bardziej, że w wielu przypadkach przydaje się on nam przez maksymalnie kilkanaście miesięcy. Dlatego też na rynku można znaleźć placówki, gdzie wypożyczany jest sprzęt medyczny. Wypożyczenia dokonuje się za niewielką opłatą, na czas, kiedy jest potrzebny nam dany sprzęt. Jaki rodzaj sprzętów możemy nabyć? Najczęściej wypożyczane są wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne albo łózka ortopedyczne.

Co jeszcze możemy znaleźć w takich sklepach?

Takie sklepy zajmują się sprzedażą oraz wynajmem wielu produktów. W ofercie znaleźć można: łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu, balkoniki, schodołazy, kule oraz inny sprzęt. Oferta takich placówek jest dużo szersza. Zapraszamy do zapoznania się z przykładową oferta firmy http://megres.com.pl/ . Firma ta zajmuje się wypożyczaniem i sprzedażą sprzętu medycznego.

Refundacja NFZ – kogo obowiązuje i jakie kroki należy podjąć, aby otrzymać refundowany sprzęt?

Wiele osób, które zmagają się po raz pierwszy z niepełnosprawnościami często nie mają wiedzy, że możliwa jest refundacja sprzętu medycznego. Warto przeczytać, co należy zrobić, aby otrzymać refundowany przez NFZ sprzęt rehabilitacyjny.

sportowiec u fizjoterapeuty który chodzi o kulach i z usztywniaczem na kolano

Skorzystanie z refundacji – krok po kroku!

Aby skorzystać z refundacji należy podjąć kilka kroków. Przestawiamy w skrócie, co zrobić aby skorzystać z refundacji NFZ.

Aby otrzymać sprzęt medyczny należy udać się do lekarza, który posiada podpisana umowę z NFZ. Pacjent, który posiada ubezpieczenie zdrowotne ma prawo do skorzystania z każdego rodzaju sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego czy ortopedycznego. Każdy na NFZ może skorzystać z protez, aparatu i ortezy ortopedycznej, zestawów infuzyjnych do pomp insulinowych, wózków inwalidzkich, lasek, kul czy wózków inwalidzkich. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie zlecenia w oddziale NFZ. Na końcu odbiera się produkt w oddziałach NFZ.