Naturalne oleje i ich właściwości prozdrowotne

Naturalne oleje i ich właściwości prozdrowotne

9 kwietnia 2020 Wyłącz przez admin

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby kupowane przez nas produkty były najwyższej jakości. Staramy się unikać produktów, które zawierają GMO, sztuczne barwniki czy też konserwanty. Tak samo jest w przypadku olejów – coraz częściej decydujemy się na te, w 100% naturalne. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czym możemy zastąpić zwykły olej.

Ogromny wybór olejów na rynku – który z nich wybrać?

Na sklepowych półkach coraz częściej możemy znaleźć różnego rodzaju oleje. Tradycyjny olej rzepakowy zaczynają wypierać inne, które mają znacznie więcej właściwości prozdrowotnych. Na sklepowych półach znajdziemy olej kokosowy, olej lniany, olej z orzecha włoskiego czy też olej z czarnuszki. Sprawdź, dlaczego warto je mieć w swojej kuchni!

Olej kokosowy producent – miej go zawsze pod ręką!

Olej kokosowy ma szerokie zastosowanie. Posiada wiele cennych witamin: B2, B6, C i E.  Olej ten ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również i w kosmetyce. Wykorzystuje się go do odżywiania i ujędrniania skóry. Dzięki temu staje się ona nawilżona i wygładzona. Olej ten ma działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antywirusowe. Świetnie sprawdza się również jako preparat natłuszczający. Regularnie korzystając z oleju kokosowego znacznie poprawimy wygląd naszej skóry – stanie się ona wygładzona, elastyczna oraz nawilżona. Jeśli zmagasz się z problemami skórnymi to warto zacząć korzystać z oleju kokosowego.

Olej lniany i jego cenne właściwości prozdrowotne

Olej lniany jest coraz częściej wykorzystywany w każdej kuchni. Oto kilka powodów, dla których warto stosować olej lniany:

  • chroni serce i zapobiega chorobom układu krążenia,
  • korzystny dla dzieci z ADHD,
  • zwalcza stany zapalne, chroni zdrowie mężczyzn,
  • łagodzi przebieg menopauzy i PMS,
  • sprzyja odchudzaniu
  • wzmacnia i nawilża włosy.
Olej lniany tłoczony na zimno

To tylko część pozytywnych oddziaływań, jakie powstają po regularnym stosowaniu oleju lnianego. Olej ten stał się jednym z najważniejszych naturalnych lekarstw, idealnym kosmetykiem oraz zdrowym dodatkiem kulinarnym.

W kolejnym artykule dowiesz się o cennych właściwościach oleju z orzecha włoskiego oraz oleju z czarnuszki. Wszystkie te, w 100% naturalne produkty zakupisz w sklepie https://olejezkujaw.pl.