Odbiór folii Poznań – Sposoby walki z problemami odpadów niekomunalnych

Odbiór folii Poznań – Sposoby walki z problemami odpadów niekomunalnych

24 listopada 2021 Wyłącz przez admin

Dawniej gospodarowanie odpadami niekomunalnymi nie stanowiło problemu. Zajmowały się tym firmy, które odbierały odpady komunalne i nikt nie musiał martwić się o to, co z tymi odpadami się stanie. Niestety teraz zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2021 roku, to rolnik musi zadbać o odpowiednie zagospodarowanie odpadami.

Zmiany przepisów

Niestety przez to, że przepisy się zmieniły, już nikt nie chce pomóc rolnikom czy innym przedsiębiorcom w utylizacji odpadów. Dla firm zajmujących się odpadami są to ogromne koszty, dlatego nikt nie chce się tego podejmować. Koszty utylizacji dla nikogo niechcianych odpadów są tak wysokie, ponieważ powstała ich nadpodaż. Teraz nawet Chiny nie są zainteresowane zakupem folii, ponieważ mają jej nadwyżkę.

Walka z restrykcyjnymi przepisami

Niestety dla większości przedsiębiorców odbiór folii Poznań jest bardzo czasochłonny i kosztowny. Gminy, które złożyły wniosek do 20 grudnia 2019 roku wnioskowały o dofinansowanie kosztów utylizacji i odbioru aż w 100%. Co dokładnie obejmuje dofinansowanie? Transport oraz przetwarzanie odpadów powstałych z siatki, folii, sznurka przeznaczonego do owijania opakowań po nawozach, balotów oraz typu Big Bag. Mimo to, odbiór odpadów rolniczych nadal nie jest prosty. Dlaczego? Nadal osoba produkujące odpady niekomunalne musi zająć się dowozem odpadów oraz znaleźć firmę, która będzie chciała z nim współpracować.  

Odbiór folii Poznań

Jak działa to obecnie?

Wcześniej te nagłe restrykcje i zmiana przepisów mogła przerazić wszystkich przedsiębiorców, jednak na przestrzeni kilku lat już każdy się do nich przyzwyczaił. Tak naprawdę współpracą z dobrą, słowną i terminową firmą, to klucz do sukcesu. Tylko wtedy mamy bezproblemowy odbiór odpadów niekomunalnych o wcześniej ustalonych terminach. Obecnie już nikt nie martwi się o sam odbiór, co innego, jeśli chodzi o ceny usług. Warto szukać i znaleźć dobrą, ale atrakcyjną cenowo ofertę.