Po co korzysta się z metody sublimacji?

Po co korzysta się z metody sublimacji?

30 marca 2022 Wyłącz przez admin

Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak dużo firm i przedsiębiorców w branży odzieżowej korzysta z sublimacji. Jest to bardzo popularna metoda, znana na rynku już od wielu lat. Na czym polega i jakie są jej zalety? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na czym polega sublimacja?

Sublimacja to technika druku, do której wykorzystuje się przystosowane do tego tusze oraz papier. Po wydrukowaniu zdjęcia, tekstu, logo na odpowiednim papierze transferowym, za pomocą prasy nanosi się wydruk na materiał. Wszystko dzieje się w bardzo wysokich temperaturach, dlatego tą metodę druku można nanosić tylko i wyłącznie na poliester lub materiały, które posiadają powłokę poliestrową. Najpopularniejsze w tej metodzie stało się szycie strojów sportowych. Dlaczego? Sam materiał jest bardzo wytrzymały, szybkoschnący, a nawet przy posiadaniu nadruków dzięki sublimacji, nie niszczy się, nie traci na jakości, ani nie zdziera się.

Szycie strojów sportowych

Ile kosztuje sublimacja?

Czy sublimacja odzieży sportowej dużo kosztuje? Wszystko zależy od wielu rzeczy. Tak naprawdę zależy to od wielkości zamówienia, ilości nadruków i ich wielkości, kolorów, a także rodzaju odzieży. Nie znajdziemy jednej stawki we wszystkich szwalniach. Z pewnością będziemy musieli poprosić o wstępną wycenę. Znaleźliśmy jednak przykładową wycenę, którą można zobaczyć poniżej.

  • T-shirt z nadrukiem do 200 cm2, w nakładzie 200 sztuk – 3,27 zł/netto sztuka,
  • Bluza z nadrukiem do 300 cm2, w nakładzie 100 sztuk – 3,88 zł/netto sztuka,
  • Czapki z nadrukiem do 100 cm2, w nakładzie 500 sztuk – 2,27zł/netto sztuka.

Sublimacja – zalety

Główną i zachęcającą zaletą będzie z pewnością bardzo wysoka jakość nadruku. Kolory są wyraziste, doskonale wysycone, przejścia tonalne są bardzo precyzyjne i płynne, a grafiki niezwykle ostre, niemal fotograficzne. Druk sublimacyjny to również wyjątkowa trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Sublimacja to także ekologia. Wykorzystuje się w niej barwniki na bazie wody, co nie zagraża środowisku, ludziom czy zwierzętom.