Szkolenia BHP – informacje przydatne każdemu

Szkolenia BHP – informacje przydatne każdemu

19 lipca 2019 Wyłącz przez admin

Czy wiesz czym są szkolenia BHP? Wielu z nas spotkało się z tym zagadnieniem. Są też i tacy, którzy nie wiedzą na czym polegają szkolenia BHP. W naszym artykule dowiesz się na czym polegają szkolenia BHP, kto je przeprowadza oraz dla kogo są przeznaczone. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego dowiedz się, co robić, aby zachować je na miejscu pracy.

Szkolenia BHP Kostrzyn – dla kogo są przeznaczone?

Szkolenia BHP przeznaczone są dla nowych pracowników, studentów odbywających praktyki, stażystów i praktykantów. Szkolenia te są obowiązkowe podczas rozpoczynania pracy w nowym miejscu. Szkolenia BHP nie tylko przeznaczone są dla nowych pracowników. Odbywają je również Ci, którzy na danym stanowisku pracy pracują przez pewien okres. Te szkolenia to szkolenia okresowe, dla zatrudnionych już pracowników.

Szkolenia BHP – zakres przekazywanych informacji

Na szkoleniach BHP przekazywane są informacje, jak zachowywać się w danym miejscu pracy, aby wykonywane działania były bezpieczne. Pracownicy zapoznają się z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić w danym zakładzie pracy. Również i przekazywane są informacje, jak zachować się podczas wypadku przy pracy. Poruszane są zagadnienia związane z ppoż Poznań – czyli ochroną przeciwpożarową i ewakuacją w czasie pożaru. Na szkoleniach przeprowadza się również podstawowe kursy pierwszej pomocy. Pracownicy muszą wiedzieć, jak zachować się podczas wypadku, w którym ranne są inne osoby.

Zagadnienia omawiane na kursach pierwszej pomocy

Kursy pierwszej pomocy powinien przejść każdy. Dobrze jest wiedzieć, jak zachować się podczas wypadku i co robić, kiedy ktoś jest ranny. Na szkoleniach takich omawiane są zagadnienia związane z: omdleniami, zatrzymaniem akcji serca, złamaniami, złamaniami otwartymi, oparzeniami, odmrożeniami, krwotokami i wieloma innymi schorzeniami, które można nabyć podczas wypadku przy pracy.

sprawdzanie gaśnicy przez pracownika

Szkolenia BHP obowiązkowe są dla wszystkich pracowników. To obowiązkiem pracodawcy jest zorganizowanie szkolenia BHP dla swoich pracowników. Szkolenia takie przeprowadza instruktor do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.