Ciekawostki i najważniejsze informacje – szkolenia BHP

Ciekawostki i najważniejsze informacje – szkolenia BHP

18 lipca 2019 Wyłącz przez admin

Szkolenia BHP przeprowadzane są dla wszystkich nowych pracowników, bez względu na stanowisko pracy. Na szkoleniu BHP przekazywanych jest wiele informacji związanych z bezpieczeństwem podczas wykonywania pracy. Firm, które prowadza szkolenia BHP jest wiele. Każda świadczy różnego rodzaju dodatkowe usługi. Dowiedz się czym jest BHP, jakie formy szkoleń można wyróżnić oraz czym są szkolenia BHP okresowe.

BHP – pojęcie znane każdemu?

BHP to Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Jak sama nazwa wskazuje na szkoleniach tych udzielane są informacje, jak wykonywać pracę, aby była one bezpieczna i higieniczna. Każde stanowisko pracy wiąże się z innymi zasadami. Na szkoleniach BHP zdobywamy informacje na temat: bezpiecznego wykonywania pracy, poruszaniu się po stanowisku pracy, działań, które należy wykonać w przypadku wypadku podczas pracy, ewakuacji i zachowań w trakcie pożaru.

Formy szkolenia BHP – wybierz odpowiednią dla siebie!

Są dwie formy szkolenia. Jedne z nich to tradycyjne szkolenia, które przeprowadza się w miejscu zatrudnienia. Na takich szkoleniach uczestniczy zazwyczaj kilka lub kilkanaście osób. Zajęcia prowadzone są przez instruktora BHP, który omawia poszczególne zagadnienia związane z Bezpieczeństwem i higieną pracy.

Kolejną formą szkoleń są szkolenia BHP online. Forma ta zyskała już wielu zwolenników. Z ich użytkowania cieszą się nie tylko pracodawcy, ale również i pracownicy. Szkolenia takie maja wiele zalet oraz kilka wad. Dlaczego decyduje się na nie coraz więcej osób? Do tych szkoleń ma się dostęp przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zatem można je odbywać o każdej porze dnia. Co ważne, po ukończeniu takiego kursu w sieci uzyskuje się taki sam certyfikat, co w przypadku szkoleń BHP, które odbywają się w formie tradycyjnej.

pracownicy siedzący przy biurku i szkolący się

Szkolenia BHP okresowe – co to jest?

Wyróżniamy również szkolenia BHP okresowe. Czym się wyróżniają? Szkolenia takie przeprowadzane są dla pracowników, które maja już staż pracy w danym przedsiębiorstwie. Szkolenia wykonuje się co jakiś czas, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, a w razie zmian, aby poznali nowe zasady. Szkolenia BHP w Poznaniu takie odbywają się okresowo, w zależności od stanowiska pracy. Najczęściej takie szkolenia przechodzą pracownicy budowlani oraz inni pracownicy, którzy pracują na wysokościach lub przy niebezpiecznych materiałach. Najrzadziej natomiast szkolenia takie odbywają się dla pracowników biurowych.