JAK WYGLĄDA KUPNO NIERUCHOMOŚCI W PRAKTYCE?

JAK WYGLĄDA KUPNO NIERUCHOMOŚCI W PRAKTYCE?

8 maja 2019 Wyłącz przez admin

Coraz więcej osób decyduje się na kupno nieruchomości – dom, mieszkanie, działka. W teorii wygląda to bardzo ładnie, jednak w praktyce trzeba mieć odpowiednią wiedzę, aby nie dać się oszukać i naciągnąć.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE NIERUCHOMOŚCI?

Przy zakupie czy to działki, mieszkania lub domu trzeba być czujnym. Wiele osób cieszy się z zakupu danej nieruchomości i przez to tracą czujność – a jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach.

Po pierwsze trzeba dowiedzieć się kto jest właścicielem nieruchomości. Obowiązkowo należy to sprawdzić w księdze wieczystej. W przypadku jeśli np. mieszkanie takiej nie posiada (a często się to zdarza przy spółdzielczych własnościach) poprośmy właściciela o inny dowód potwierdzający własność – akt notarialny, wyrok sądowy, przydział lokalu.

Przy zakupie działki Mogilno trzeba zwrócić uwagę na to czy jest uzbrojona oraz czy czasem nie jest gruntem rolnym, gdyż w takim przypadku nie będziemy mogli postawić na niej domu. Często działki na sprzedaż są ustawione szeregowe, a więc dobrze jest również dowiedzieć się jakich będziemy mieli sąsiadów.

Jeżeli w grę wchodzą już gotowe domy to powinno się zwrócić uwagę w jakim są stanie – czy są gotowe do zamieszkania, czy w stanie deweloperskim. Zależy również czego klient oczekuje. Jeżeli chcemy kupić dom gotowy do zamieszkania należy sprawdzić w jakim jest stanie. Szczególną uwagę powinny zwrócić ściany, dach oraz okna. Rozkład pomieszczeń zależy już od preferencji klienta. Okolica w której znajdują się domy na sprzedaż Mogilno jest bardzo ważna. Nabywca powinien się dowiedzieć w jakiej odległości znajdują się najbliższe sklepy, szkoły oraz czy jest spokojnie.

KTO POMOŻE PRZY ZAKUPIE NIERUCHOMOŚCI?

Jeżeli uważacie, że jesteście kompletnie zieloni i nie znacie się na kupnie nieruchomości Mogilno z pomocną dłonią przyjdzie agencja nieruchomości. Agencja nieruchomości Mogilno doradzi oraz pomoże znaleźć idealną dla nabywców ofertę. Korzystając z usług takiej agencji trzeba poinformować jakim budżetem dysponujemy, jaka okolica nas interesuje oraz czego w sumie poszukujemy.

Ponadto przy zakupie działki przyda się geodeta Mogilno. Sprawdzi czy działka została prawidłowo wytyczona oraz jej uzbrojenie. Warto udać się w takim przypadku do geodety, ponieważ zna się na rzeczy i wykluczy potencjalne oszustwo.

para podpisująca umowę z mężczyzną w domu

KUPNO, A WYNAJEM MIESZKANIA

Jeżeli nie stać nas na zakup mieszkania można wynająć. Oczywiście wiąże się to z opłatą czynszu, ale jest wyjściem. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo ładne, wyremontowane mieszkania na wynajem w atrakcyjnej cenie. Mieszkania do wynajęcia Mogilno to dobra opcja dla osób, których nie stać na zakup.

Zakup jakiejkolwiek nieruchomości to inwestycja na lata, a więc trzeba pamiętać, aby dobrze wybrać. Skorzystać z porad agenta nieruchomości lub geodety, który pomoże wybrać najlepszą okazje oraz sprawdzi wszystko prawnie.