Popularne rodzaje drukarek

Popularne rodzaje drukarek

30 stycznia 2020 Wyłącz przez admin

Drukarka to nieodłączony element w każdym domu, biurze. Większość osób zna dwa najpopularniejsze rodzaje drukarek, czyli urządzenia laserowe i atramentowe. Trzeba je dobrać samodzielnie do własnych potrzeb, by jak najlepiej spełniały nasze oczekiwania. Różnią się między sobą technologią nanoszenia wydruków na papier oraz jakością wydruków. Na rynku można znaleźć również inne rodzaje drukarek – bardziej specjalistyczne, które mogą być wykorzystywane w określonych sytuacjach.

Najbardziej znane rodzaje drukarek i ich zastosowanie

W dzisiejszych czasach definicji drukarki nie trzeba już chyba nikomu tłumaczyć. Niemal wszyscy użytkownicy komputerów mają w swoich domach lub biurach dostęp do kserokopiarek, z których z mniejszą lub większą intensywnością korzystają na co dzień. Wbrew pozorom drukarki nie dzielą się tylko na urządzenia atramentowe i laserowe, które zostały oparte na technologii wykorzystującej w swojej pracy toner lub tusz.

Drukarki dostępne w sprzedaży różnią się między sobą sposobem działania, budową, parametrami. Dobry wybór urządzenia powinien zależeć od sposobu, w jaki będzie wykorzystywane. Drukując dokumenty czy używając drukarki sporadycznie, warto wybrać tańszą, prostszą opcję. Do podstawowych typów drukarek należą:

  • drukarka atramentowa – najpopularniejszy typ, wykorzystuje tusz do wydruków;
  • drukarka laserowa – do pracy wykorzystują światło lasera albo diody LED, dużą zaleta jest szybkość wydruku czystego tekstu;
  • drukarka igłowa/mozaikowa – do pracy wykorzystują taśmę barwiącą, częściej stosowane do wydruku faktur lub paragonów;
  • drukarka wierszowa – pracuje w trybie tekstowym, jednym ruchem stawia cały rząd znaków;

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rodzaju drukarki?

Kupując drukarkę, musimy przemyśleć, w jakim celu będzie używana. Warto zwrócić uwagę na konkretne parametry i cenę. Kserokopiarka powinna być dobrana do potrzeb użytkowników. W każdym przypadku należy patrzeć na: wydajność drukarki, koszty wydruku jednej strony, szybkość wydruku. Kup urządzenie, które będzie idealne dla Ciebie!