Rodzaje rowerów i ich zastosowanie

Rodzaje rowerów i ich zastosowanie

10 kwietnia 2018 Wyłącz przez admin

Rower. Pojęcie znane każdemu z nas. Nie ma osoby, która nie umiałaby jeździć na rowerze. Rower jest to środek transportu, który pozwala na przemieszczanie się w niedużej prędkości. Coraz więcej osób jazdę na rowerze traktuje jako sport, dlatego nie raz na ulicy mijamy kolarzy. Rodzai rowerów jest wiele. Przedstawię te najpopularniejsze i najczęściej kupowane.

Ostatnio bardzo modne stały się rowery miejskie. Jednak za dobrą jakość takiego sprzętu trzeba zapłacić. Na rynku coraz częściej można kupić rowery holenderskie używane. Są to rowery powystawowe w dobrych cenach. Takie rowery znalazły szerokie grono odbiorców i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Znane są również rowery kolarskie i składanki. Jakie jeszcze rowery możemy kupić?

Rower górski

,,Górale” zostały stworzone, aby móc nimi jeździć w terenie, poza asfaltowymi drogami. Wyposażone są w szerokie opony, spore bieżniki oraz amortyzatory. Ze względu na wytrzymałość stały się także pojazdem, którym można poruszać się po mieście. Wśród rowerów górskich wyróżnia się rower ATB (do jazdy codzienno – turystycznej, mają jeden amortyzator), XC (do jazdy w terenie i ścigania się), FR (umożliwiają podjeżdżanie na wzniesieniach), Trail (rowery ścieżkowe, pozwala na żwawe podjeżdżanie).

Rower trekkingowy

Połączenie roweru szosowego z górskim. Typowo turystyczne rowery wyposażone w błotniki, bagażnik, dynamo z oświetleniem. Pozycja za kierownicą jest wygodna. Takie rowery najlepiej jeżdżą na asfaltowych drogach i ubitych, gruntowych ścieżkach.

Rower elektryczny

Jest to rower z dodatkiem silnika elektrycznego. Z takim wspomaganiem można kupić rowery miejskie, trekkingowe oraz górskie. Silnik może pomagać podczas jazdy do maksymalnej prędkości 25 km/h, jednak trzeba pedałować samemu.

Rowery składane

Składaki cieszą się ogromną popularnością. To wygodę rozwiązanie roweru, bo pozwala na złożenie go podczas jazdy komunikacją miejską, a także łatwo go przewieźć w samochodzie. Wiele osób docenia to, że można go złożyć, kiedy nie mają miejsca w mieszkaniu.

Rowery miejskie

Rowery miejskie są masywne i ciężkie. Jednak są bardzo wygodne. Duże siedzonka, wygodna kierownica, bagażnik i koszyk na przodzie powodują, że jazda jest bardzo komfortowa. Najpopularniejsze są rowery Batavus oraz rowery Gazelle. Producenci tej marki rowerów tworzą rowery najwyższej jakości.