Wybierz odpowiedni styl do swojego mieszkania!

Wybierz odpowiedni styl do swojego mieszkania!

22 kwietnia 2018 Wyłącz przez admin

Mieszkanie jest naszym azylem, dlatego aranżując wnętrze należy pamiętać, aby było ono przytulne i komfortowe. Jeśli mamy rodzinę to powinniśmy pamiętać, aby ona również czuła się dobrze w mieszkaniu. Należy pamiętać, że jeśli mamy dzieci to przestrzeń musi być dostosowana także dla nich. Dziś przedstawię kilka propozycji aranżacji wnętrz w różnych stylach. Zapraszam do zapoznania się z artykułem!

Jaki wystrój do twojego mieszkania?

Urządzając mieszkanie powinno być ono komfortowe i wygodne dla każdego członka rodzinny. Nie powinniśmy robić z naszego mieszkania muzeum, bo najważniejsza jest wygoda i miejsce do odpoczynku. Każdy czuje się inaczej w różnych wnętrzach, więc warto zwrócić uwagę na to, co nam bardziej odpowiada. Otwarta przestrzeń i surowy wystrój? Czy małe przytulne mieszkanie wraz z dopasowanymi dodatkami? Każdy musi zdecydować i wykończyć swoje mieszkanie podług własnych upodobań. Wystrój mieszkania Mogilno powinien być taki sam w każdym pomieszczeniu. Warto więc dekorując dom nawiązać do jednego stylu. Oto kilka przykładów stylu w jakim może być wykonane twoje mieszkanie:

  • styl angielski – styl ten jest bardzo przytulny, kojarzy nam się z klasą i arystokracją. Bogactwo wzorów i dekoracji nadaje wnętrzu ciepły i domowy klimat. Styl angielski tworzą grube zasłony, porcelana, kwieciste materiały, lampy stołowe i wiele innych dodatków. Styl angielski dzieli się na wiejski, industrialny i kolonialne wspomnienia. Styl wiejski charakteryzuje się jasnym i przyjaznym wnętrzem. Na ścianach wiszą duże obrazy, a na stołach stoją wazony z kwiatami. Styl industrialny charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, jest surowy i minimalistyczny. Występuje metal, beton i cegły pomieszany ze szkłem, metalem i plastikiem. Kolonialne wspomnienia – w tym stylu występują masywne meble zdobione orientalnymi dekoracjami,
  • styl francuski – szyk i elegancja połączone z prostotą i niebanalnymi rozwiązaniami. To łączenie nowego ze starym w sposób swobodny. Styl francuski wyróżnia się jasnymi barwami, dużą ilością światła, tapicerowanymi meblami. Odpowiedni nastrój nadają meble i dobrane do nich dodatki,
  • styl toskański – ten styl to fascynacja wiejskimi domami. Na ścianach dominują odcienie beżu, żółci i pomarańczy. Widoczne są belki sufitowe oraz kamienne i ceglane ściany. Na podłogach kładzie się deski z naturalnego drewna lub kamienne płytki.