Zalety i wady szkolenia BHP online!

Zalety i wady szkolenia BHP online!

22 kwietnia 2018 Wyłącz przez admin

Na pewno każdy z nas zetknął się z pojęciem BHP. Jest to szkolenie o nazwie Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Szkolenia takie są obowiązkowe dla każdego pracownika, zatrudnionego legalnie w danej firmie. Szkolenia BHP mają na celu zapoznać pracownika z zagrożeniami, jakie występują na danym środowisku pracy oraz nauczyć pracownika co ma robić w przypadku wypadku zagrażającego życiu i zdrowiu.

Formy szkoleń BHP – wady i zalety

Szkolenia BHP można odbywać w dwóch formach. Pierwszą z nich są szkolenia BHP indywidualne, kolejną są szkolenia BHP online. Każda z tych form ma swoje wady i zalety. Jakie? Poznajmy je!

Szkolenia BHP online – forma tych szkoleń jest coraz popularniejsza. Dzieje się tak za sprawą zalet, jakie posiadają takie szkolenia. Na pewno szkolenia BHP online cieszą się ogromną popularnością ze względu na elastyczność. Szkolenia takie można odbywać o każdej porze i godzinie. Panel, na którym znajdują się zadania jest dostępny 24 godziny na dobę, dlatego pracownik może o każdej porze korzystać z takiego szkolenia. Ta forma jest często wybierana, ponieważ szkolenia można odbywać w domu, a co za tym idziesz oszczędza się czas i paliwo, które straciłoby się na dojazd. Ważną zaletą tych szkoleń jest również to, że można powtarzać dane zagadnienie, którego nie rozumiemy. P odbytym szkoleniu online uzyskuje się certyfikat potwierdzający przejście i zaliczenie kursów. Niestety jedyną wadą takich szkoleń jest to, że pracodawca nie ma pewności czy szkolenie zostało odbyte przez pracownika, czy przez kogoś innego.

Szkolenia BHP indywidualne – szkolenia takie są bardzo popularne. Korzysta z nich wiele firm, które zatrudniają większą ilość pracowników. Zaletą takiego szkolenia jest to, że pracodawca ma pewność, że szkolenie zostało odbyte przez pracownika. Na takich szkoleniach często są formy praktyczne, które są łatwo przyswajane przez odbywających szkolenie. Wadą takich szkoleń jest długi, ciągły czas odbywania takich szkoleń w sali ,,lekcyjnej”.

Co więcej na temat szkolenia!

Szkolenia BHP wykonuje się okresowo, czyli powtarzane są co jakiś czas. Czas odbywanych szkoleń uwarunkowany jest stanowiskiem pracy, jakie wykonywane jest przez pracownika. Również jest szkolenie okresowe dla służby BHP i osób wykonujących zadania tej służby, które odbywa się również co kilka lat.