Zbliża się sezon grzewczy – Czy warto docieplić dom?

Zbliża się sezon grzewczy – Czy warto docieplić dom?

6 września 2022 Wyłącz przez admin

Aby budynek był jak najdłużej w dobrym stanie, musi być nie tylko dobrze zbudowany, ale także zaizolowany. Ocieplenie to podstawa, szczególnie w okresie zimowym. W niektórych domach, choć były ocieplane wciąż wychodzi grzyb, wilgoć i nie są energooszczędne. Choć docieplenia Olsztyn są możliwe, trzeba je dobrze wykonać. Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Ocieplanie domu – Dlaczego jest takie ważne?

Tak naprawdę o prawidłowe ocieplenie budynku powinno się zadbać jeszcze na etapie budowy. Dlaczego jest ono aż tak ważne? Ponieważ dzięki systemom ociepleń zapewniamy maksymalną skuteczność izolacji cieplnej. Mówiąc prościej, tylko dzięki odpowiedniej izolacji budynek będzie energooszczędny – nie będzie trzeba tak wiele energii, a co za tym idzie kosztów, poświęcić na wygrzanie pomieszczeń. Chodzi także o izolację akustyczną – by domownicy nie słyszeli każdego odgłosu dobiegającego z innego pokoju, czy też by przechodnie nie podsłuchiwali o czym rozmawia się w domu.

Konsekwencje niewłaściwego ocieplenia

Niestety wielu właścicieli domów w celu zaoszczędzenia nie zadbała o wysokiej jakości ocieplenie. Czym to skutkuje? Wilgocią, a także uczuciem „dmuchania” w mieszkaniu. Warto pamiętać, że zanim rozpocznie się prace izolacyjne na zewnątrz, należy poczekać, aż ściany zewnętrzne takiego budynku będą całkowicie suche. Podobnie, jeśli chodzi o prace wewnątrz. Dlaczego? Ponieważ długi czas schnięcia zagwarantuje w późniejszym czasie brak wilgoci, pleśni czy zagrzybienia pomieszczeń. Jedynie całkowite odparowanie wody technologicznej pozwoli na wykonywanie prac ocieplenia domu. Co gdy, budynek nie został dobrze ocieplony? 

docieplenia Ostróda

Docieplenia Olsztyn

Docieplenia Olsztyn różnią się od ociepleń tym, że dotyczą budynków starych, które wcześniej były źle lub nie były ocieplone. Jak przebiegają docieplenia Olsztyn? Najlepszym rozwiązaniem jest zdemontowanie dotychczasowego ocieplenia i zastosowanie nowych, bardziej wydajnych materiałów izolacyjnych. Niestety to rozwiązanie dość kosztowne, ponieważ należy ponieść dodatkowy koszt demontażu i utylizacji. Przynosi jednak najlepsze efekty. Jest także bardziej ekonomiczna metoda. Chodzi o dokonanie docieplenia Ostróda przy zachowaniu istniejącej izolacji i zabudowy. Zasada jest taka, że warstwa nowej wełny nie może stanowić więcej niż 1/3 grubości całej termoizolacji. Twój dom jest słabo ocieplony? Nie zwlekaj z dociepleniem go.