Jak dobrze zrobić manicure hybrydowy – kilka rad

Jak dobrze zrobić manicure hybrydowy – kilka rad

11 kwietnia 2018 Wyłącz przez admin

Każda kobieta w jakimś stopniu dba o siebie. Zadbane paznokcie, odpowiedni makijaż, ułożone włosy i nienaganny strój to cechy zewnętrzne, które charakteryzują niejedną panią. Wiele pań korzysta z usług gabinetów kosmetycznych, gdzie wykonują makijaż, robią manicure i pedicure, a także poddają się wielu innym zabiegom. Panie, które nie mają zbytnio czasu coraz częściej stosują domowe sposoby na pielęgnację swojego ciała. Jakie? Poznajmy je!

Wiele pań nie ma czasu na korzystanie z usług kosmetycznych w salonach. Tym bardziej, że salony takie otwarte są w godzinach, gdzie większość osób pracuje. Dlatego coraz częściej można spotkać panie, które wykonują zabiegi w domu. Przykładem jest wykonywanie manicure hybrydowego, gdzie dużo kobiet kupuje zestawy do robienia paznokci. W zestawach takich jest lampa UV, lakiery do paznokci, aceton, primer, ostre pilniki do paznokci i bloczek polerski. Dojście do wprawy w malowaniu paznokci wymaga wprawy, jednak po kilku próbach idzie już znacznie lepiej.

Oto kilka rad jak wykonać domowy manicure hybrydowy:

  1. Piłujemy paznokcie pilnikiem i płytkę paznokcia bloczkiem polerskim,
  2. przemywamy paznokcie wacikiem bezpyłowym z dodatkiem Cleanera,
  3. nakładamy primer i czekamy kilka sekund, aż wyschnie
  4. nakładamy bazę i kładziemy paznokcie do lampy
  5. nakładamy pierwszą warstwę lakieru i wkładamy do lampy
  6. nakładamy kolejną warstwę lakieru (jeśli jest taka potrzeba) i utwardzamy w lampie
  7. nakładamy top i utwardzamy w lampie
  8. przemywamy paznokcie Cleanerem
  9. Smarujemy skórki oliwką

To czynności, które należy wykonać, jeśli zamierzamy pomalować paznokcie na jeden kolor.

Do robienia manicure najważniejszy jest bloczek polerski i dobre pilniki do paznokci.

Wiele kobiet korzysta z usług kosmetyczki, gdzie wykonywane mają różne peelingi na ciało. Obecnie takie peelingi i maseczki można stosować w domu. W drogeriach i aptekach oferowane są produkty wysokiej jakości. Również takie produkty można zamawiać w salonach kosmetycznych. Peelingi są bardzo ważne, bo powodują, że martwy naskórek schodzi, dzięki czemu skóra jest promienna i gładka.