Kuchnia włoska i najlepsza pizza Winogrady

Kuchnia włoska i najlepsza pizza Winogrady

18 kwietnia 2018 Wyłącz przez admin

Pizza to jedno z najlepszych dań, które lubi prawie każdy. Pizza to chrupiące cisto z różnymi dodatkami, które jemy razem z sosami. We Włoszech każda pizza ma swoją nazwę. Tych nazw używamy również w Polsce. Obecnie na rynku jest wiele restauracji, które serwują pizze. Poznajmy nazwy najpopularniejszych pizz oraz sprawdźmy z czym się je jada.

Pizza Grunwald każdemu jest dobrze znana. Pizzę jemy na obiad i na kolację. Restauracje, które podają te dania cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście, jeśli serwowana pizza jest smaczna. Najlepiej smakuje pizza wypiekana w piecu, który jest opalany drewnem.

Nazwy pizzy wraz z dodatkami:

  1. Margherita – to pyszna pizza z samym serem

  2. Neapolitana – to pizza w barwach narodowych Włoch. Do pizzy używane są dodatki w kolorze zielonym, białym i czerwonym. Ta pizza składa się z pomidorów, sera mozzarella z dodatkiem liści bazylii. Całość skrapiana jest oliwą.

  3. Bianca – w Polsce mało popularna. Zamiast sosu pomidorowe, podawany jest sos biały, który przygotowywany jest na bazie koziego mleka.

  4. Sycylijska – jest kwadratowa i przygotowana na grubym i puszystym cieście. Obowiązkowym dodatkiem są czarne oliwki.

  5. Pizza nowojorska – Charakteryzują się chrupiącym brzegiem i elastycznym, miękkim cieście na środku. Do pizzy dodaje się mąki wysokoglutenowej oraz wody.

  6. Ziti pizza – pizza z makaronem i kilkoma serami. Sposób ciasta wyrabia się tradycyjnie, a kiedy ciasto wyrasta, gotuje się makaron al dente. Spód pizzy smaruje się sosem i kładzie makaron wymieszany z mozzarellą i ricottą. Całość posypuje się parmezanem.

  7. Bagel pizza – przekrojone bajgle smaruje się serkiem śmietankowym i sosem pomidorowym, a następnie przykrywa serem.

  8. Calzone – pizza w kształcie pieroga. Połowę placka smaruje się sosem pomidorowym, a następnie układa szynkę, zioła i oliwki. Całość przykrywa się drugim plackiem i zakrywa brzegi.

Włochy słyną z dań, do których dodaje się oliwki, sery, oliwę z oliwek i wiele świeżych przypraw. Kuchnia włoska jest lekka, a zarazem pyszna. Dlatego ma tak wielu zwolenników. Pizza Winogrady jest ulubionym daniem nie tylko Włochów, ale również wielu innych obcokrajowców nie pochodzących z Włoch.