Sposób na urządzenie kuchni – meble kuchenne i inne dodatki

Sposób na urządzenie kuchni – meble kuchenne i inne dodatki

19 kwietnia 2018 Wyłącz przez admin

Zamierzasz remontować mieszkanie lub urządzasz nowo zbudowany dom? Urządź mieszkanie tak, aby było komfortowe i wygodne. W kuchni spędzasz najwięcej czasu? Urządź ją tak, żeby gotowanie sprawiało Ci przyjemność, a zarazem wszystko była na wyciągnięcie ręki. Kuchnie urządzane są podłóg stylów panujących w Europie. Poznaj kilka z nich i dopasuj swoje upodobania do odpowiedniego stylu.

Nie każdy dysponuje dużą przestrzenią w kuchni. Ale dobrze rozmieszczona kuchnia pozwala na wygodne przyrządzanie potraw. Ważne, aby mieć wszystko pod ręka. Meble kuchenne Szubin powinny mieścić wszystkie naczynia. Jeśli mamy małą kuchnię najlepiej sprawdzą się meble pod zabudowę z dużą ilością półek. Oto kilka pomysłów na kuchnię:

Styl rustykalny:

Styl rustykalny to przede wszystkim drewno. Im bardziej naturalne, z widocznymi słojami, tym lepiej. Zazwyczaj w kuchni takiej wykonuje się kuchnie w zestawieniu różnego rodzaju drewnem. Blaty, podłoga i meble są w podobnych, a czasem w takich samych odcieniach. Charakteru wnętrzu dodają dodatki i urządzenia. Okap, kawałek ściany wyłożony ceramicznymi płytkami, obrazki, suszone kwiaty i zioła to jedne z wielu dekoracji, które nadają kuchni charakteru. Bardzo często też stawia się wiklinowe kosze czy gliniane naczynia, które potęgują panujący charakter.

Styl skandynawski:

Jeden z najpopularniejszych stylów. Ten styl emanuje chłód i przestrzeń. Najpopularniejszym połączeniem jest biel i drewno. Takie połączenia można spotkać w niejednej kuchni. Styl skandynawski to proste kształty i naturalna kolorystyka. Meble kuchenne Inowrocław mają białe fronty, na wysoki połysk, a blaty zazwyczaj wykonane są z drewna. Płytki również kładzie się w kolorze białym, jasnym beżowym lub jasnym odcieniu szarości. Kuchnie w stylu skandynawskim są bardzo dobrze oświetlone, co powoduje że z wnętrza emanuje świeżość.

Styl Art Deco:

Szczególną uwagę w tym stylu przykłada się do geometrycznych kształtów oraz kontrastujących wzorów. Stawia się na wyraziste i ciepłe kolory, bardzo często stosuje się czerń i biel. Art Deco łączy ze sobą luksusowe materiały oraz ekstrawaganckie zdobnictwo. W kuchniach takich można zauważyć masywne meble o stylowych frontach i wyróżniających uchwytach. Styl ten wygląda w dużych i przestronnych kuchniach. Nie jest jednak zalecana do małych i ciasnych kuchni.

Należy pamiętać, że dużą rolę odgrywają dodatki. Dodają one wymaganego charakteru oraz zazwyczaj są bardzo przydatne. Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu, dlatego najważniejsze, abyśmy to my czuli się w niej dobrze.